theme switch

Ponad 60% największych globalnych firm cyfrowych inwestuje w blockchain

Jak możemy zauważyć, technologia blockchain dość prężnie rozwija się w ostatnich latach, czego efektem jest rosnąca popularność kryptowalut. Z raportu Okta udostępnionego dla Cointelegraph wynika, że 61% znanych firm cyfrowych na całym świecie inwestuje w blockchain. Więcej na temat działania tej technologii, na przykładzie ethereum możesz przeczytać w tym artykule.

Firma ta z siedzibą w San Francisco opublikowała ankietę. Dotyczyła ona nowych trendów w rozwoju technologicznym i możliwości biznesowych największych światowych firm. W swoim pierwszym raporcie cyfrowej przedsiębiorczości Okta przeprowadziła ankietę wśród 1050 osób decyzyjnych z firm IT oraz bezpieczeństwa i inżynierii. Przychody każdej z badanych firm wynosiły co najmniej 1 milion dolarów. Ankietowani byli zdefiniowani jako osoby, które są odpowiedzialne za podejmowanie decyzji o zakupie technologii.

W co jeszcze inwestują największe cyfrowe przedsiębiorstwa ?

Ankieta została przeprowadzona w styczniu i lutym 2019 roku, aby dowiedzieć się w jaki sposób firmy te wykorzystują nowe technologie. Z pozostałych informacji zawartych w raporcie wynika, że około 72% z badanych firm inwestuje w sztuczną inteligencję (ang. artificial intelligence), a 58% z nich w technologię rozszerzonej rzeczywistości (ang. augmented reality technology). Jest to technologia, która łączy świat wygenerowany komputerowo z tym rzeczywistym.

Ponad 90% ankietowanych odpowiedziało, że inwestuje chociaż w jedną z wymienionych w badaniu technologii.

Zmiany w kursie bitcoina możesz śledzić w naszym archiwum cenowym lub na poniższym 7-dniowym wykresie.

Bitcoina oraz inne kryptowaluty możesz nabyć w naszym kantorze kantorbitcoin.pl

 

Powiązane

Lightning network - jak działa sieć błyskawiczna bitcoina?

Kurs bitcoina poniżej 8 tys. dolarów, rynki finansowe notują rekordowe spadki.

» więcej artykułów