theme switch

Nowa funkcja w KantorBitcoin.pl - możliwość opłaty usług bitcoin złotówkami

Kantor KantorBitcoin.pl od dłuższego czasu umożliwia użytkownikom korzystanie z funkcji Opłać rachunki w BTC, dzięki której można bitcoinami zapłacić za fakturę lub rachunek wystawiony w złotówkach (PLN). Wraz z rozpowszechnieniem się bitcoina jako formy płatności, wielokrotnie słyszeliśmy od Was pytania o to czy istnieje opcja odwrotna, tzn. aby złotówkami zapłacić za usługę lub fakturę, gdzie jedyną opcją płatności jest bitcoin.

Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, stworzyliśmy dedykowaną usługę Zapłać za rachunek BTC za pomocą PLN. Kluczową cechą tej funkcji, która odróżnia ją od standardowego zakupu bitcoinów, jest to, że kwota bitcoinów wypłacana na docelowy rachunek jest stała - "zamrażana" w momencie składania zamówienia. Użytkownik ma więc pewność, że kantor przeleje na docelowy adres dokładnie taką kwotę jak została podana w formularzu zamówienia, nawet jeśli w międzyczasie kurs bitcoin się zmieni. Aby skorzystać z funkcji, po wypełnieniu formularza w ciągu 2 godzin należy dokonać wpłaty na jeden z podanych rachunków bankowych. W przypadku gdy nie mamy konta w żadnym z wskazanych banków, należy dokonać wpłaty za pomocą szybkich przelewów Express Elixir, BlueCash lub SORBNET.

Funkcja Zapłać za rachunek BTC za pomocą PLN może być też stosowana do przelewów na własny portfel, jeśli chcemy mieć pewność, że wymiana odbędzie się po kursie z momentu zamówienia, niezależnie od tego czy później kurs bitcoina ulegnie zmianie.

Dodatkową zaletą jest fakt, że w nowej funkcji istnieje możliwość transferu nawet bardzo małych kwot, gdyż minimalny przelew jaki można zlecić to równowarność 0,001 BTC.

Nowa funkcjonalność w kantorbitcoin.pl na pewno ułatwi życie osobom, które korzystają z usług z płatnościami bitcoin, a nie koniecznie chcą kryptowaluty przechowywać. Polecamy!

Powiązane

Kontrakty terminowe na ropę poniżej zera, bitcoin stabilnie trzyma kurs.

Ethereum 2.0 rusza w grudniu, kontrakt depozytowy został aktywowany.

» więcej artykułów