theme switch

Paypal umożliwia dokonywanie płatności za pomocą kryptowalut.

Już kilka miesięcy temu dowiedzieliśmy się, że Paypal umożliwi swoim użytkownikom kupno oraz sprzedaż walut cyfrowych za pośrednictwem swojej platformy. Główną wadą na tym etapie było to, że nie było możliwości wypłacenia środków, a więc obrót odbywał się w obrębie ich platformy. Informacja ta była na tyle głośna, że spowodowala pierwsze znaczne wzrosty, jakie miały miejsce w ubiegłym roku, a także pokryła się z wiadomościami na temat napływu dużych inwestorów instytucjonalnych.

Etap ten z perspektywy czasu możemy uznać za początek parabolicznego wzrostu bitcoina, który trwa do dzisiaj. Warto pamiętać, że przechowując swoje kryptowaluty na platformie paypala, są one ich własnością podobnie jak w przypadku giełd. Więcej na temat bezpiecznego przechowywania swoich środków możesz przeczytać w tym artykule.

Płatności kryptowalutowe z wykorzystaniem platformy paypal

Kolejną dobrą informacją, która pojawiła się ze strony paypala jest to, że umożliwili oni dokonywanie płatności u milionów sprzedawców za pomocą kryptowalut, które mamy zgromadzone na ich koncie.

„Po raz pierwszy możesz bezproblemowo korzystać z kryptowalut w taki sam sposób, jak z karty kredytowej lub debetowej w portfelu Paypal” - powiedział dyrektor generalny Paypal, Daniel Schulman.

Mechanizm płatności działa w ten sposób, że z konta użytkownika pobierana jest ilość kryptowaluty, której wartość odpowiada wykonanym przez niego zakupom, a sprzedawca otrzymuje przeliczoną po kursie obowiązującym na paypalu stawkę w dolarach amerykańskich. Sama wymiana jest bezprowizyjna i użytkownik nie ponosi kosztów związanych z tym. Do płatności będzie można wykorzystać te kryptowaluty, które są aktualnie obsługiwane przez paypal. Zalicza się do nich bitcoina, ethera, bitcoin casha oraz litecoina. Jednorazowo do wykonania transakcji będzie możliwość wykorzystania tylko jednej cyfrowej waluty.

Informacja ta pojawiła się bardzo szybko po tym, jak Elon Musk ogłosił, że tesla będzie przyjmować płatności w bitcoinach za swoje samochody, a zebrane bitcoiny będą gromadzone na koncie, a nie wymieniane na walutę fiducjarną (np. dolara). W przypadku paypala jednak sprzedawcy będą otrzymywać dolary, a na ich konto nie trafi bitcoin czy ether.

Powiązane

Kurs bitcoin w trendzie bocznym - analiza cen kryptowalut 13 maja - 20 maja 2018

Bitcoin coraz bliżej przebicia linii oporu na poziomie 11 tys. dolarów.

» więcej artykułów