theme switch

Spadek ceny bitcoina o 3000$ w kilka godzin - co go spowodowało?

Nie tak dawno pisaliśmy o tym, że bitcoin przekroczył barierę 13 tys. dolarów, która była jedną z kluczowych linii oporu na drodze do jego dalszych wzrostów. Z większości wskaźników mogliśmy wywnioskować jednak, że czeka nas lekka korekta, aby odreagować aktualne tempo wzrostów. Jedną z przyczyn, która wpłynęła w znacznym stopniu na skorygowanie ceny bitcoina było chwilowe wstrzymanie transakcji na popularnej amerykańskiej giełdzie - Coinbase. Spowodowało to lekką panikę wśród inwestorów i niektórzy z nich zaczęli sprzedawać swoje kryptowaluty na innych giełdach.

Analiza cenowa

Jak możemy zaobserwować na wykresie, cena spadła poniżej 11 tys. dolarów, ale dalej utrzymuje się w kanale wzrostowym co sugerowałoby utrzymanie aktualnego trendu. Jeśli kurs wybiłby się z kanału górną częścią możemy mieć do czynienia z parabolicznym wzrostem, który prawdopodobnie zakończyłby się ustanowieniem nowego ATH (ang. all time high). Gdyby jednak cena spadła poniżej dolnej części kanału, może to wskazywać na dłuższą korektę i zejście do poziomów 6-8 tys. dolarów, a następnie ruchy konsolidacyjne.

Wykres cenowy bitcoina w parze do dolara (USD/BTC).

Wskaźnik RSI (ang. relative strength index), który określa aktualną siłę trendu również zgodnie z przewidywaniami lekko wyhamował. Jego wartość spadła z poziomu ponad 80 do 57. Sugeruje to zmniejszenie siły trendu wzrostowego, ale tworzy pole do dalszych wzrostów.

Kolejne rekordy bitcoina

Wielkość sieci bitcoina, która wyrażana jest w jednostce hashrate (Hash/s) ustanowiła nowy rekord i jest nawet większa, niż miało to miejsce w grudniu 2017 roku. Hash jest to algorytm, który przekształca dane wejściowe w małe numery, a ilość hash'ów na sekundę nazywa się hashratem. Funkcja ta pozwala również na szybkie porównywanie danych oraz tabel. Więcej na temat hashingu możesz przeczytać w naszym wcześniejszym artykule.

Bitcoina oraz litecoina możesz kupić w naszym kantorze kantorbitcoin.pl:

Powyższy tekst jest subiektywną opinią autora i nie stanowi porady inwestycyjnej, dlatego ani w całości, ani żadna jego część nie powinna być interpretowana jako rekomendacja w zakresie inwestycji na rynku kryptowalut czy rynkach finansowych.

 

Powiązane

Inteligentne kontrakty na Bitcoinie - czy to możliwe?

Jakie główne algorytmy wykorzystuje sieć blockchain?

» więcej artykułów