theme switch

Kurs bitcoina na fali - jak wysoko może jeszcze urosnąć?

Nowy rok w świecie kryptowalut rozpoczął się bardzo dynamicznie. Zaledwie minęły dwa tygodnie, a całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut wzrosła aż o 30 miliardów dolarów. Procentowo jest to wzrost na poziomie 20%. Zdecydowany rekord w nowym roku ustanowił Bitcoin SV, który zanotował wzrost o 381%, a jego cena ze 100 dolarów wzrosła na ponad 381 dolarów. Aktualnie należałoby uważać z kupnem tego aktywa, ponieważ z pewnością czeka je w niedalekiej przyszłości znaczna korekta. Może być ono również przedmiotem manipulacji kursowej.

Kapitalizacja rynku kryptowalut na podstawie coinmarketcap.com

Analiza kursu bitcoina w parze do dolara.

Jak widzimy na wykresie, bitcoinowi udało się wybić z lokalnego kanału spadkowego, w którym jego kurs poruszał się od lipca 2019 roku. Aktualne wzrosty, są potwierdzeniem długotrwałego trendu, którym poruszał się bitcoin od chwili, gdy zaliczył dołek na poziomie 3200 dolarów (12,1 tys. PLN). Wzrosty te mogą być związane z halvingiem bitcoina, który odbędzie się za niecałe pół roku. Więcej na temat tego wydarzenia możesz przeczytać w naszym wcześniejszym artykule. Przebita została również linia oporu na poziomie 8600 dolarów (32,6 tys. dolarów), więc realnym scenariuszem będzie zbliżenie się kursu bitcoina do poziomu 10 tys. dolarów (37,9 tys. PLN).

Kurs bitcoina w parze do dolara USD/BTC.

Sentyment panujący na rynku.

Na rynku po raz pierwszy od dłuższego czasu możemy zaobserwować zmianę nastrojów. Wraz z dynamicznym wzrostem kursu bitcoina oraz innych walut cyfrowych nastawienie inwestorów uległo lekkiej modyfikacji. Na rynku przestał rządzić strach, a zainteresowanie kryptowalutami wzrasta. Widać to np. po wolumenie na kontraktach terminowych, wykorzystujących bitcoina. Jest on aktualnie dwa razy większy, niż był w momencie, gdy zostały one uruchomione. Dotyczy to głównie kontraktów na platformie Bakkt oraz CME.

Latest Crypto Fear & Greed Index

Wskaźnik RSI.

Wskaźnik RSI (ang. relative strength index) jest to oscylator, który określa aktualną siłę trendu. Jego wartość na sześciogodzinnym interwale czasowym wynosi 68. Oznacza to, że w ostatnim czasie mieliśmy do czynienia z dynamicznym ruchem kursu bitcoina oraz wskazuje na silny trend wzrostowy. Jednak przy tak nagłych wzrostach możemy również spodziewać się  w przyszłości lekkiego wyhamowania - chociaż jest jeszcze spore pole do wzrostów.

Wskaźnik RSI (ang. Relative strength index)

Bitcoina oraz litecoina możesz kupić w naszym kantorze kantorbitcoin.pl:

Kurs bitcoina możesz śledzić w naszym archiwum cenowym, które dostępne jest tutaj.

Powyższy tekst jest subiektywną opinią autora i nie stanowi porady inwestycyjnej, dlatego ani w całości, ani żadna jego część nie powinna być interpretowana jako rekomendacja w zakresie inwestycji na rynku kryptowalut czy rynkach finansowych.

Powiązane

Ethereum - Krytyczny błąd portfela, czyli zamrożone 150 mln USD

W jaki sposób projekty DeFi generują zyski? Czym jest Yield farming?

» więcej artykułów