theme switch

Na szczycie G7 odbyła się dyskusja na temat regulacji kryptowalut.

Grupa G7 jest to grupa państw, które są jednymi z najważniejszych na świecie pod względem gospodarczym. Aktualnie są to Stany Zjednoczone, Francja, Japonia, Niemcy, Kanada, Wielka Brytania i Włochy. Ugrupowanie to nie posiada swoich stałych organów ani sformalizowanej struktury. W zebraniach zwanych szczytami G7 biorą udział także przewodniczący Unii Europejskiej oraz przedstawiciele innych krajów jak np. Chiny, Brazylia czy Meksyk.

W dniu 12 grudnia 2020 roku stwierdzili oni na jednym ze spotkań, że widzą potrzebę uregulowania cyfrowych walut. Uczestnicy toczyli dyskusję na temat ciągle zmieniającego się rynku kryptowalut, a także podkreślali rządowe wysiłki, które miałyby zapobiec ich wykorzystaniu do nielegalnych celów. Po spotkaniu departament Stanów Zjednoczonych wydał następujące oświadczenie:

„W całej G7 istnieje silne poparcie dla potrzeby uregulowania walut cyfrowych. Ministrowie i gubernatorzy potwierdzili poparcie dla wydanego w październiku wspólnego oświadczenia G7 w sprawie płatności cyfrowych ”.

W ostatnich miesiącach mogliśmy zaobserwować, że wiele organów regulacyjnych zwiększyło swoje zaangażowanie w sektorze kryptowalut. Jedną z ostatnich regulacji było zniesienie możliwości handlu na dźwigni, za pośrednictwem jednej z wiodących amerykańskich giełd.  Decyzja ta spowodowana była brakiem odpowiednich przepisów pożyczkowych, związanych z otwieraniem tych pozycji przy wykorzystaniu walut cyfrowych. Po spotkaniu niemiecki minister finansów wyraził również zaniepokojenie projektem kryptowaluty facebooka - Libry, która w ostatnim czasie zmienił nazwę na Diem.

W Polsce możemy zauważyć w ostatnim czasie również działania komisji nadzoru finansowego, która zaczęła coraz bardziej interesować się piramidami finansowymi, które organizowane były za pośrednictwem walut cyfrowych.

 

 

 

 

Powiązane

Zamieszanie na amerykańskim rynku akcji pozytywnie odbija się na kryptowalutach.

Transakcje oparte o Ethereum dogonią Visę w kilka lat

» więcej artykułów