theme switch

Na szczycie G7 odbyła się dyskusja na temat regulacji kryptowalut.

Grupa G7 jest to grupa państw, które są jednymi z najważniejszych na świecie pod względem gospodarczym. Aktualnie są to Stany Zjednoczone, Francja, Japonia, Niemcy, Kanada, Wielka Brytania i Włochy. Ugrupowanie to nie posiada swoich stałych organów ani sformalizowanej struktury. W zebraniach zwanych szczytami G7 biorą udział także przewodniczący Unii Europejskiej oraz przedstawiciele innych krajów jak np. Chiny, Brazylia czy Meksyk.

W dniu 12 grudnia 2020 roku stwierdzili oni na jednym ze spotkań, że widzą potrzebę uregulowania cyfrowych walut. Uczestnicy toczyli dyskusję na temat ciągle zmieniającego się rynku kryptowalut, a także podkreślali rządowe wysiłki, które miałyby zapobiec ich wykorzystaniu do nielegalnych celów. Po spotkaniu departament Stanów Zjednoczonych wydał następujące oświadczenie:

„W całej G7 istnieje silne poparcie dla potrzeby uregulowania walut cyfrowych. Ministrowie i gubernatorzy potwierdzili poparcie dla wydanego w październiku wspólnego oświadczenia G7 w sprawie płatności cyfrowych ”.

W ostatnich miesiącach mogliśmy zaobserwować, że wiele organów regulacyjnych zwiększyło swoje zaangażowanie w sektorze kryptowalut. Jedną z ostatnich regulacji było zniesienie możliwości handlu na dźwigni, za pośrednictwem jednej z wiodących amerykańskich giełd.  Decyzja ta spowodowana była brakiem odpowiednich przepisów pożyczkowych, związanych z otwieraniem tych pozycji przy wykorzystaniu walut cyfrowych. Po spotkaniu niemiecki minister finansów wyraził również zaniepokojenie projektem kryptowaluty facebooka - Libry, która w ostatnim czasie zmienił nazwę na Diem.

W Polsce możemy zauważyć w ostatnim czasie również działania komisji nadzoru finansowego, która zaczęła coraz bardziej interesować się piramidami finansowymi, które organizowane były za pośrednictwem walut cyfrowych.

 

 

 

 

Powiązane

Sieć ethereum po aktualizacji - jak sprawdzają się nowe zmiany?

Kurs bitcoin się załamał - czy już czas na zakupy?

» więcej artykułów