theme switch

Wielcy inwestorzy zainteresowani masowym skupem bitcoinów.

Dadani syndicate, firma która zajmuje się inwestycjami w waluty cyfrowe, podobno została poproszona przez jednego z zamożnych klientów o kupno 25% wszystkich bitcoinów jakie są w obiegu - donosi magazyn forbes.

Firma ta tworzy sieć P2P (ang peer-to-peer), w której użytkownicy mogą handlować między sobą za pomocą kryptowalut.

Założycielka firmy Elessa Dadani stwierdziła, że:

Jeden z naszych klientów zwrócił się do nas i powiedział, że jest zainteresowany nabyciem 25% wszystkich obecnie dostępnych bitcoinów. Istnieje wiele podmiotów, które chcą zdominować rynek.

Nabycie tak ogromnej ilości z 17,7 miliona bitcoinów, które są aktualnie w obrocie - biorąc do tego pod uwagę liczbę utraconych monet byłoby niemożliwe bez znaczącego wpływu na cały rynek. Analitycy twierdzą, że po odliczeniu zagubionych monet i osób, które nie chcą sprzedać za wszelką cenę swoich bitcoinów realnie w obrocie może być około 5 milionów sztuk.

Wiele bitcoinów w rękach niewielu inwestorów

Tylko w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy bogaci inwestorzy zaopatrzyli się w ponad 450 tysięcy bitcoinów, co odpowiada na dzień dzisiejszy sumie prawie 4 milardów dolarów. Większość z nich została nabyta, gdy mniejsi inwestorzy byli bardzo sceptycznie nastawieni do rynku, a cena bitcoina oscylowała w przedziale między 3000-5000$. Analitycy zauważyli również, że obecnie ponad 26% wszystkich bitcoinów jest w rękach i osób, które mają ich co najmniej 1000, ale nie więcej niż 10 tysięcy. W sierpniu ubiegłego roku, gdy cena ostatni raz wynosiła około 8000$ w rękach najbogatszych znajdowało się około 20% wszystkich wydobytych bitcoinów. Warto dodać, że w obliczeniach nie były brane pod uwagę adresy użytkowników, którzy trzymają swoje kryptowaluty na giełdach.

Posiadanie znacznych ilości tej kryptowaluty przez względnie małą liczbę osób, może prowadzić do wielu manipulacji na rynku, z którymi już mamy do czynienia. Więcej na ten temat możesz przeczytać w naszym wcześniejszym artykule.

Warto dodać, że od stycznia tego roku bitcoin zyskał na cenie już ponad 130% i ustanowił nowe tegoroczne ATH (ang. all time high) na poziomie 9000$

Zmiany w kursie bitcoina możesz śledzić w naszym archiwum cenowym lub na poniższym 7-dniowym wykresie.

Bitcoina oraz litecoina możesz kupić w naszym kantorze kantorbitcoin.pl:

Powiązane

Czy kurs bitcoina spadnie poniżej 10 tys. dolarów?

FED podnosi stopy procentowe - kurs bitcoina szybuje w dół

» więcej artykułów