theme switch

Binance uruchamia kontrakty terminowe i giełdę dla użytkowników z USA.

Jakiś czas temu, a dokładniej 14 czerwca giełda binance  ze względu na nowelizację niektórych ustaw musiała wypowiedzieć umowy użytkownikom z USA. Wtedy też powstał plan, aby utworzyć właśnie dla tych osób osobną platformę, która będzie działała zgodnie z obowiązującym w Ameryce prawem i spełniała wszystkie wymagania. Platforma ta będzie nazywała się Binance U.S i ruszy 18 września. Od tego czasu będzie możliwe dokonywanie depozytów na giełdę w postaci takich kryptowalut jak bitcoin (BTC), litecoin (LTC), ripple (XRP), bitcoin cash (BCH) oraz stablecoin tether (USDT).

Nie znamy jeszcze dokładnego terminu, w którym zostanie uruchomiony handel na giełdzie, ale z pewnością będzie stanowił dużą konkurencję dla największej Amerykańskiej giełdy - coinbase. Na bieżąco będzie również tworzona lista nowych aktywów, które mają być dostępne na giełdzie na podstawie wewnętrznych ram oceny ryzyka aktywów cyfrowych.

Kontrakty terminowe.

Binance początkowo uruchomiło dwie platformy testowe do kontraktów terminowych zapraszając użytkowników do wzięcia udziału w konkrusie z pulą nagród 10 tys. BNB (binance coin). Podczas konkursu giełda zapewniła wszystkim użytkownikom 100 tys. USDT w symulowanych funduszach, które miały charakter testowy. Tylko w ciągu pierwszych 24 godzin obrót spowodowany ich wprowadzeniem wynosił 150 milionów dolarów denominowanych w tetherze. Mechanizm kontraktów okazał się prawie identyczny jak ten, który występuje na giełdzie BitMex, przez co binance zostało oskarżone o plagiat. W fazie testowej wykryto również wiele błędów, które mogłyby w znacznym stopniu rzutować na działanie platformy, więc prace nad nią trwają dalej. Giełda nie podała jeszcze informacji kiedy kontrakty zostaną uruchomione na ich platformie na stałe.

Jeśli interesuje Cię korzystanie z giełdy binance, a nie wiesz jak wpłacić tam swoje środki zachęcamy do przeczytania wcześniejszego poradnika.

Bitcoina oraz litecoina możesz kupić w naszym kantorze kantorbitcoin.pl:

Kurs bitcoina możesz śledzić w naszym archiwum cenowym, które dostępne jest tutaj.

Powiązane

Bitcoin Gold powstanie 25 października - co wiadomo?

Kurs bitcoina mimo spadku utrzymuje się powyżej 22 tys. dolarów - co czeka nas dalej?

» więcej artykułów