theme switch

Binance uruchamia wersję 2.0 platformy do handlu z wykorzystaniem dźwigni finansowej.

Globalna giełda wymiany kryptowalut binance ogłosiła 11 lipca 2019r. uruchomienie najnowszej wersji platformy, która umożliwia handel z użyciem dźwigni finansowej. Więcej na temat jej działania pisaliśmy już przy okazji naszego wcześniejszego artykułu. W ramach ewolucji firmy mającej na celu przyśpieszenie rozwoju całej branży kryptowalut rozszerza ona swoje możliwości handlowe do takich, jakie są już standardem na tradycyjnych rynkach finansowych.

Handel z wykorzystaniem depozytu zabezpieczającego daje wyższy potencjalny zysk, niż w przypadku tradycyjnego obrotu. Wiąże się to również z większym ryzykiem ze względu na dużą zmienność obecnego rynku kryptowalut. Przy pomocy dźwigni finansowej użytkownicy będą w stanie otwierać zarówno pozycje długie (ang. long), które zakładają, że cena danego aktywa wzrośnie jak i pozycje krótkie (ang. short), w której zyskujemy na tym, że cena danego aktywa traci na wartości. Binance twierdzi, że udostępnienie tej usługi podniesie świadomość użytkowników na temat handlu z wykorzystaniem depozytów zabezpieczających. Ponadto pomoże osiągnąć im lepszą rentowność i bardziej zdywersyfikuje portfele osób korzystających z tej funkcji.

Jak zmiany te komentują liderzy giełdy binance?

To kolejny krok na drodze do stworzenia zintegrowanej platformy do handlu kryptowalutami zaspokajającej potrzeby zarówno zaawansowanych inwestorów instytucjonalnych jak i handlowców detalicznych pod jednym dachem. Udostępniamy nowe narzędzie na rynkach usług finansowych i kryptowalut, aby zwiększyć wyniki handlowe udanych transakcji. - twierdzi Changpeng Zhao, dyrektor generalny binance.

Mimo że obecny rynek kryptowalut i dotychczasowe platformy, które umożliwiają wykorzystanie dźwigni stwarzają większe ryzyko i korzyść jednocześnie to jestem przekonany, że rozwój w tym kierunku w połączeniu ze zwiększoną wiedzą na temat właściwego zarządzania ryzykiem pomoże w osiągnięciu większych korzyści w dłuższej perspektywie czasu. - mówi współzałożyciel giełdy Yi-He.

Należy pamiętać, że korzystanie z dźwigni finansowej wiąże się z bardzo dużym ryzykiem ze względu na zmienność rynku i złożoność jej wykorzystania. Jest to bardzo specyficzny sposób obrotu środkami i nie zaleca się wykorzystania go przez osoby, które dopiero zaczynają przygodę z kryptowalutami. Giełda zapewnia bezpieczne korzystanie z tej funkcji, ale nie ponosi odpowiedzialności za straty finansowe, które zostaną poniesione w wyniku działań handlowych.

Jeśli jeszcze nie wiesz jak wpłacić swoje środki na giełdę binance zachęcamy do przeczytania naszego wcześniejszego artykułu.

Bitcoina oraz litecoina możesz kupić w naszym kantorze kantorbitcoin.pl:

Powiązane

Błędy w DeFi wykorzystane przez hakerów - wyparowały miliony dolarów.

Jak działa i czym jest Zero-knowledge proof (ZKP)?

» więcej artykułów