theme switch

Bitcoin coraz bliżej przebicia linii oporu na poziomie 11 tys. dolarów.

Kurs bitcoina w parze do dolara po spadkach do poziomu 9400$ (ok. 37 tys. PLN) notuje aktualnie kolejne wzrosty. Jego kurs oscyluje przy granicy 11 tys. dolarów (ok. 43,3 tys. PLN) i jest bardzo bliski przebicia go. Jednym z powodów, który z pewnością przysłużył się wzrostowi cen było ogłoszenie przez platformę binance projektu "Venus", który ma być konkurencją do facebookowej libry. Liderzy giełdy twierdzą, że będą dążyć do partnerstwa technologicznego z rządami, korporacjami i firmami technologicznymi w celu opracowania nowego systemu walutowego, który ma wzmocnić kraje dobrze rozwinięte oraz rozwijające się.

Analiza kursu bitcoina.

Jak widać na wykresie cenowym kurs bitcoina znajduje się w lokalnym kanale wzrostowym, co mogłoby sugerować, że bez problemu uda mu się przebić linię oporu na poziomie 11 tys. dolarów i kontynuować powolny, ale dość stabilny trend wzrostowy. Wielu sceptyków uważa, że czekają nas spadki do poziomów nawet poniżej 5-6 tys. dolarów (ok. 19,7-23,6 tys. PLN) zanim kurs bitcoina faktycznie zmieni trend. Jednak biorąc pod uwagę takie wydarzenia na horyzoncie jak np. halving, który ma miejsce za około 9 miesięcy, jest to mało prawdopodobny scenariusz. Spora część inwestorów, mająca świadomość jak wyglądały historycznie ruchy cenowe w okolicach tego wydarzenia od dłuższego czasu akumuluje już swoje bitcoiny, aby wygenerować jak największy zysk. Więcej na temat halvingu bitcoina możesz przeczytać w naszym wcześniejszym artykule.

Kurs bitcoina w parze do dolara na sześciogodzinnym interwale czasowym (USD/BTC).

Wskaźnik RSI (ang. relative strength index) jest to oscylator, który określa aktualną siłę trendu. Aktualnie jego wartość wynosi około 56, co świadczy o tym, że ma on jeszcze znaczne pole do wzrostów. Jego dalszy wzrost wiązałby się z przebiciem przez bitcoina linii oporu na poziomie 11 tys. dolarów (ok. 43,3 tys. PLN) przed potencjalną lokalną korektą lub czasową stabilizacją ceny.

Wskaźnik RSI (ang. relative strength index) w sześciogodzinnym interwale czasowym.

Dominacja kursu bitcoina

Jak łatwo zauważyć na wykresie, dominacja cenowa bitcoina cały czas utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie i jej wartość wynosi około 69,1%. Prawdopodobnie wartość ta utrzyma się na wysokim poziomie aż do wspomnianego wcześniej halvingu bitcoina, a następnie pewna część kapitału może przejść na altcoiny, co wiąże się ze spadkiem jego dominacji.

Dominacja kursu bitcoina w 2019 roku.

Bitcoina oraz litecoina możesz kupić w naszym kantorze kantorbitcoin.pl:

Powyższy tekst jest subiektywną opinią autora i nie stanowi porady inwestycyjnej, dlatego ani w całości, ani żadna jego część nie powinna być interpretowana jako rekomendacja w zakresie inwestycji na rynku kryptowalut czy rynkach finansowych.

Powiązane

Skąd wziął się fenomen dogecoina i jak działa ta kryptowaluta?

Czy dodruk dolara w USA może wpłynąć na kurs bitcoina?

» więcej artykułów