theme switch

Facebook planuje stworzenie własnej kryptowaluty

Największy portal społecznościowy jakim jest Facebook rozważa inwestycje na poziomie miliarda dolarów za kryptowalutę, która ma mieć stałą cenę, niepodlegającą wahaniom kursowym  - tzw. stablecoina. Takie doniesienia przedstawił dziennik wall street journal 3 maja tego roku.

W publikacji, powołując się na osoby, które są zaznajomione z tematem możemy przeczytać, że Facebook rozmawia aktualnie z głównymi sieciami płatniczymi takimi jak Visa czy Mastercard o potencjalnym wsparciu oraz z firmą zajmującą się uwierzytelnianiem transakcji - First data corp.

Projekt waluty cyfrowej nazwany "FB coinem" podsycił pogłoski, że facebook chce zapewnić swoim użytkownikom płatności wewnętrzne za pomocą kryptowalut. Ze względu na dużą ilość informacji spływających z wewnątrz możemy uważać, że kierownictwo rozważa różne opcje, w tym między innymi płatności za pośrednictwem profilu użytkownika na facebooku.

Miliarder Tim Draper rozważa wsparcie facebook coina

W zeszłym miesiącu pojawiła się informacja, że Tim Draper, który jest potentatem o dużym majątku oraz zwolennikiem kryptowalut spotka się z kierownictwem facebooka, aby omówić możliwe opcje inwestycyjne. Według źródeł wall street journal utworzenie stabilnej kryptowaluty, która będzie miała pokrycie w dolarze jest celowo zaprojektowane. Firma nie chce, aby porównywać facebook coina do bitcoina i tym podobnych walut cyfrowych. Celem tego działania będzie zwiększenie adopcji kryptowalut i nadanie im jak największej użyteczności, a nie wykorzystywanie ich do celów spekulacyjnych.

Więcej na temat stablecoinów możesz przeczytać w tym artykule.

Zmiany w kursie bitcoina możesz śledzić w naszym archiwum cenowym lub na poniższym 7-dniowym wykresie.

Bitcoina oraz inne kryptowaluty możesz nabyć w naszym kantorze kantorbitcoin.pl

 

Photo: www.quotecatalog.com

Powiązane

Trump nazywa bitcoina oszustwem i domaga się regulacji.

Monero i Bitcoin najlepiej rokującymi kryptowalutami

» więcej artykułów