theme switch

Kurs bitcoina coraz bliżej 10 tys. dolarów - altcoiny rosną w ślad za nim.

Pierwszy miesiąc nowego roku już za nami. Tylko w ciągu stycznia kurs bitcoina wzrósł o ponad 20%. Jedynym składnikiem aktywów, który lepiej radzi sobie od bitcoina (nie uwzględniając altcoinów) są akcje tesli, które osiągają nowe szczyty. Początek lutego zaczął się również całkiem nieźle dla kryptowalut i z każdym dniem notują coraz większy wzrost. Kurs bitcoina wynosi aktualnie ok. 9500 dolarów  (ok. 36,5 tys. PLN) i wielkimi krokami zbliża się do 10 tys. dolarów.

Analiza kursu bitcoina

Jak widzimy na wykresie od momentu wyjścia z lokalnego kanału spadkowego, bitcoin cały czas kontynuuje dalsze wzrosty. Przebił on linię oporu w okolicach 9500 dolarów i zmierza w kierunku dziesięciu tysięcy. Patrząc na nastroje panujące na rynku jest bardzo prawdopodobne, że w najbliższym czasie uda mi się przebić ten poziom i utrzymać aktualne tempo wzrostu. Od początku nowego roku oprócz rosnącego kursu bitcoina mamy także do czynienia ze zwiększającym się wolumenem. Jest on prawie o 35% większy, niż pod koniec ubiegłego roku. Oznacza to, że coraz więcej osób zaczęło transferować, kupować oraz sprzedawać swoje bitcoiny na porządku dziennym.

Kurs bitcoina w parze do dolara (BTC/USD).

Dominacja bitcoina

Jeszcze na początku tego roku dominacja bitcoina dobiła prawie do 70%, aby następnie poszybować o 7 punktów procentowych w dół. Jej spadek nie miał w tym przypadku  nic wspólnego ze spadkiem kursu bitcoina. Jeśli dominacja spada, może to oznaczać dwa scenariusze. W pierwszym z nich wartość bitcoina zmniejsza się, a ceny altcoinów są stabilne, lub ich kurs spada, ale mniej w ujęciu procentowym, niż sam bitcoin. Aktualnie mamy do czynienia jednak ze scenariuszem numer dwa. W tym wypadku cena bitcoina pnie się do góry, ale altcoiny idąc w ślad za nim notują sumaryczny wzrost na jeszcze większym poziomie, a więc mimo rosnącego kursu jego dominacja maleje.

coinmarketcap.com

Indeks nastrojów rynkowych

Jak widzimy, w dniu 6 lutego 2020 nastroje rynkowe są bardzo optymistyczne. Przeszliśmy z etapu w obrębie którego wskaźnik był na neutralnym poziomie do  lekkiej chciwości wśród inwestorów. Spowodowane jest to widocznymi wzrostami, które wzbudzają znaczne zainteresowanie branżą walut cyfrowych. Warto na uwadze mieć również wydarzenie zwane halvingiem, które odbędzie się za 95 dni i spowoduje, że ilość wydobywanych bitcoinów z każdym blokiem spadnie o połowę. Więcej na jego temat możesz przeczytać w naszym wcześniejszym artykule.

Latest Crypto Fear & Greed Index

Bitcoina oraz litecoina możesz kupić w naszym kantorze kantorbitcoin.pl:

Kurs bitcoina możesz śledzić w naszym archiwum cenowym, które dostępne jest tutaj.

Powyższy tekst jest subiektywną opinią autora i nie stanowi porady inwestycyjnej, dlatego ani w całości, ani żadna jego część nie powinna być interpretowana jako rekomendacja w zakresie inwestycji na rynku kryptowalut czy rynkach finansowych.

Powiązane

Kurs bitcoina poniżej 9600 dolarów, jakie losy czekają go dalej?

Zakup kryptowalut bez weryfikacji - czy jest to możliwe?

» więcej artykułów