theme switch

Ceny altcoinów szybują w dół.

Po ostatnich ekspresowych spadkach w okolice 10 tys. dolarów, jakie mogliśmy zaobserwować w ostatnim czasie kurs bitcoina powrócił na szlak zgodny z jego aktualnym trendem. Cena w ciągu kilku dni wzrosła do prawie 13 tys. dolarów (49,3 tys. PLN), po czym znowu lekko odreagowała. Aktualnie oscyluje na poziomie 12 tys. dolarów (ok. 45,5 tys. PLN). Pozostałe altcoiny nie idą jednak w ślad za "liderem" i zanotowały w ostatnim tygodniu nawet kilkunastoprocentowe spadki. Większość kapitału inwestycyjnego, który pojawia się na rynku idzie bezpośrednio na "konto" bitcoina. Jedynym wiodącym krypto-aktywem, którego cena jest bardziej zbliżona do ATH od bitcoina jest binance coin (BNB), który już od dłuższego czasu notuje wzrosty i trzyma się bardzo mocno na liniach wsparcia.

Analiza kursu bitcoina

Aktualne zachowanie kryptowalut na rynku bardzo przypomina sytuację, jaka miała miejsce w pierwszych kwartałach 2017 roku. Kurs bitcoina notował wzrosty na podobnym poziomie procentowym jak ma to miejsce na przestrzeni tego roku. Dopiero, gdy bitcoin zaczął osiągać poziomy w okolicach ATH ( w przedziale 16-20 tys. dolarów) fala kapitału zaczęła wylewać się na altcoiny, ponieważ ich potencjalne pole do wzrostów było o wiele większe, niż aktywa którego cena przeszła już duże wzrosty. Aktualnie cena bitcoina oscyluje w okolicy 12 tys. dolarów (ok. 45,5 tys. PLN), ale próg od którego rozpozaczynały się wzrosty jest o wiele wyższy, niż miało to miejsce dwa lata temu. Jest to jeden z czynników, który mógłby wskazywać, że jeszcze w tym roku lub w okolicach halvingu bitcoina cena może przebić poziom ATH.

Wskaźnik RSI (ang. relative strength index), który określa aktualną siłę trendu również zgodnie z przewidywaniami z wcześniejszych analiz wyhamował. Jego wartość spadła z poziomu ponad 80 do 30. Sugeruje to zmniejszenie siły trendu wzrostowego, ale tworzy pole większe pole do dalszych wzrostów. Spadek RSI, poniżej poziomu 30 punktów wskazuje, że statystycznie jest on wyprzedawany "w nadmiarze". Taki punkt stanowi dobry potencjalny moment na wejście w daną pozycję.

 

Dominacja bitcoina cały czas rośnie, co jest spowodowane spadkiem kursu altcoinów. Na tą chwilę wynosi ona 65,22% co stanowi rekordowy tegoroczny poziom. Powoduje to, że altcoiny gwałtownie tracą na wartości w parze do bitcoina. Wysoka cena bitcoina może być katalizatorem do wzrostów altcoinów w przyszłości, mimo że aktualnie ich cena lekko skorygowała.

Bitcoina oraz litecoina możesz kupić w naszym kantorze kantorbitcoin.pl:

Powyższy tekst jest subiektywną opinią autora i nie stanowi porady inwestycyjnej, dlatego ani w całości, ani żadna jego część nie powinna być interpretowana jako rekomendacja w zakresie inwestycji na rynku kryptowalut czy rynkach finansowych.

Powiązane

Kurs bitcoina spada poniżej poziomu 36 tys. dolarów. Czy ma szansę odbić?

Shopify dołącza do projektu libra utworzonego przez facebooka.

» więcej artykułów