theme switch

Czy kurs bitcoina spadnie poniżej 10 tys. dolarów?

Odsłonięcie projektu libra było znacznym bodźcem do wzrostów dla całego rynku walut cyfrowych. Ostatnie jawne sprzeciwy wobec niego spowodowały, że sytuacja się odwróciła. Jednym z decydujących czynników mogła być oficjalna wypowiedź prezydenta USA na temat bitcoina, o której pisaliśmy we wcześniejszym artykule. Całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut w przeciągu ostatniego tygodnia (08.07-15.07) spadła o 80 mln. dolarów. Jednak w skali całego roku warto zaznaczyć, że nawet po tym spadku jest ona o połowę większa, niż w pierwszym kwartale 2019r.

Całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut od początku 2019 roku. Źródło: coinmarketcap.com

Mimo, że kurs bitcoina traci na wartości możemy zaobserwować kolejne rekordowe wzrosty jego dominacji. Aktualnie wynosi ona około 65,8%. Oznacza to, że altcoiny spadają w jeszcze większym stopniu od niego co powoduje ciągły wzrost tego wskaźnika.

Dominacja bitcoina od początku 2019 roku. Źródło: coinmarketcap.com

Korekty takie jak ta mogą stanowić dobrą okazję do utworzenia pozycji długiej, zwłaszcza dla osób, które zainteresowały się bitcoinem, gdy cena oscylowała w granicach 13 tys. dolarów (49,3 tys. PLN). Długoterminowo biorąc pod uwagę takie wydarzenia jak halving bitcoina, o którym pisaliśmy już we wcześniejszym artykule możemy zauważyć, że ma on jeszcze spory potencjał do wzrostów. Przez kolejne 300 dni będzie o nim coraz głośniej w głównych mediach informacyjnych głównego nurtu, a dokładną datę tego wydarzenia możemy śledzić tutaj. Krótkoterminowo warto również zainteresować się kryptowalutami, które mimo spadków twardo trzymają linie wsparcia, a następnie szybko od nich odbijają np. binance coin (BNB).

Kurs dolara w parze do bitcoina USD/BTC.

Minimalny poziom, jaki w ostatnich dniach osiągnął kurs bitcoina to około 9800 dolarów (37 tys. PLN), co jest spadkiem w okolicach 38% od tegorocznego ATH. Jeśli poziom ten nie zostanie przebity, oznacza to, że byki nie są skłonne to czekania na niższe poziomy cenowe i jest to sygnał do dalszych wzrostów, podczas których możemy testować linię oporu na poziomie 14 tys. dolarów (53,3 tys. PLN).

Bitcoina oraz litecoina możesz kupić w naszym kantorze kantorbitcoin.pl:

Powyższy tekst jest subiektywną opinią autora i nie stanowi porady inwestycyjnej, dlatego ani w całości, ani żadna jego część nie powinna być interpretowana jako rekomendacja w zakresie inwestycji na rynku kryptowalut czy rynkach finansowych.

Powiązane

Prezydent Chin wypowiada się na temat technologii blockchain.

Fałszywe portfele kryptowalutowe w serwisie Google Play

» więcej artykułów