theme switch

Prezydent Chin wypowiada się na temat technologii blockchain.

Ostatnie dni w świecie kryptowalut przebiegały dość intensywnie. Jeszcze kilka dni temu pisaliśmy w naszej analizie technicznej, że niebawem spodziewamy się gwałtowych ruchów w kursie bitcoina. Długo nie musieliśmy czekać na potwierdzenie, w ciągu jednego dnia kurs wzrósł z 8200 dolarów (ok. 31,5 tys. PLN) do prawie 10 tys. po czym lekko odreagował. Aktualnie wynosi on około 9500 dolarów (ok. 36,6 tys. PLN), ale patrząc na zmieniający się na rynku sentyment, istnieje duża szansa na ponowne próby przebicia poziomu psychologicznej bariery przy 10 tys. dolarów.

Prezydent Chin o blockchainie.

Jednym z powodów, który z pewnością wpłynął na tak nagłe wybicie kursu bitcoina była powiedź prezydenta Chin - Xi Jinping'a, na temat technologii blockchain. Powiedział on, że kraj musi "wykorzystać okazję", jaką ona oferuje. Dodał również, że technologia ta już teraz ma wiele zastosowań w Chinach np. stosowana jest przy finansowaniu przedsiębiorstw tranzytowych (przewożących towary, przez terytorium określonego państwa) oraz może się przysłużyć w zmniejszaniu ubóstwa.

Musimy potraktować blockchain jako ważny przełom dla niezależnych innowacji kluczowych technologii ~~ dodał w przemówieniu prezydent.

Jest to jedna z pierwszych tak dogłębnych publicznych wypowiedzi prezydenta Chin w sprawach związanych z tą technologią. Kilka miesięcy temu mogliśmy również dowiedzieć się, co w tej kwestii uważa prezydent USA, Donald J. Trump. Więcej na ten temat możesz przeczytać w naszym wcześniejszym artykule.

Po tym wystąpieniu Chińskiego przywódcy, bardzo dużo osób zainteresowało się czym tak właściwie jest blockchain oraz jak działa bitcoin. Jak celnie zauważył jeden z użytkowników twittera, frazy te na Chińskiej platformie WeChat zostały wyszukane ponad 1,4 miliarda razy! Jest to ogromny wzrost zainteresowania w tej kwestii.

Wypowiedź tą również skomentowała na swoim twitterze jedna z najbardziej rozpoznawalnych osób w tej branży - Changpeng Zhao, który jest założycielem giełdy binance. Nawiązał on do swojego wcześniejszego tweeta, w którym zauważył, że w 2016 roku po pozytywnej wypowiedzi prezesa centralnego banku Chin na temat technologii blockchain gwałtownie wzrosło zainteresowanie nią, co skończyło się skokiem ceny bitcoina do poziomu 20 tys. dolarów w grudniu 2017r. Uważa, że ta sytuacja może być analogiczna. Warto pamiętać, że w za około 6 miesięcy czeka nas również halving bitcoina, który na pewno nie obejdzie się bez echa.

Więcej na temat halvingu bitcoina możesz przeczytać w naszym wcześniejszym artykule.

Bitcoina oraz litecoina możesz kupić w naszym kantorze kantorbitcoin.pl:

Kurs bitcoina możesz śledzić w naszym archiwum cenowym, które dostępne jest tutaj.

Powiązane

Kryptowaluta tether nie ma pełnego pokrycia w gotówce, giełda tuszuje straty.

Inwestorzy nie docenili Bitcoin Gold

» więcej artykułów