theme switch

Czy kurs bitcoina przekroczy poziom 10000 dolarów?

Jak możemy zaobserwować analizując wykres bitcoina, widać że przebił on linię oporu na poziomie 9000 dolarów i kontynuuje dalsze wzrosty. W najbliższym czasie platforma kryptowalutowa Bakkt planuje wprowadzenie kontraktów terminowych na bitcoinie. Wydarzenie to ma mieć miejsce 22 czerwca i może być jednym z czynników, który odpowiada za aktualne wzrosty. Wprowadzenie kontraktów terminowych ułatwi inwestorom instytucjonalnym  wejście w świat kryptowalut. Mogłoby to być katalizatorem dalszych wzrostów.

Kolejnym projektem, który wzbudza ostatnio zainteresowanie jest stablecoin facebooka, który będzie nazywał się "Libra". Wielkie firmy takie jak Paypal, Uber czy Mastercard zainwestowały w ten projekt około 10 milionów dolarów. Więcej na ten temat pisaliśmy w naszym wcześniejszym artykule.

Analiza kursu bitcoina

Jak możemy zauważyć na wykresie bitcoina aktualnie wykazuje on znaczny trend wzrostowy. Jest w kanale, który z dużym prawdopodobieństwem zwiastuje wzrost do poziomu 10000$. Wskaźnik RSI, który określa siłę trendu jest również na plusie i jest to kolejny czynnik potwierdzający dalsze wzrosty. Jeśli jednak poziom 9000$ dolarów nie okaże się nowym poziomem wsparcia, a kurs przebije tę linię może to spowodować utworzenie formacji, która w analizie technicznej zwana jest głową z ramionami. Skutkiem tego będzie potencjalny spadek do około 7600$ dolarów, gdzie przetestowana zostanie kolejna linia wsparcia.

Wykres zależności kursu bitcoina od dolara (BTC/USD).

Analiza kursu litecoina

Aktualne wzrosty na tej kryptowalucie są spowodowane głównie zbliżającym się halvingiem. Więcej na temat tego wydarzenia pisaliśmy w naszym wcześniejszym artykule. Kurs nie zdołał się utrzymać na poziomie 140 dolarów i lekko odreagował, jednak dalsze wzrosty mogą być kontynuowane zgodnie z aktualnym trendem. Wskaźnik RSI również ma wartość dodatnią, a czas wycofania może wynosić od 1 do 3 dni przed kolejnymi gwałtownymi ruchami. Jeśli uda się przekroczyć po raz kolejny poziom 14o dolarów, jest szansa na osiągnięcie kolejnego pułapu w okolicy 165$.

Wykres litecoina w parze do dolara (LTC/USD).

Bitcoina oraz litecoina możesz kupić w naszym kantorze kantorbitcoin.pl:

Powyższy tekst jest subiektywną opinią autora i nie stanowi porady inwestycyjnej, dlatego ani w całości, ani żadna jego część nie powinna być interpretowana jako rekomendacja w zakresie inwestycji na rynku kryptowalut czy rynkach finansowych.

Powiązane

Kurs bitcoina do góry po odczycie inflacji w USA! Czy to koniec spadków?

Ataki kwantowe zagrożeniem dla bitcoina.

» więcej artykułów