theme switch

Kurs bitcoina przebił 10 tys. dolarów - jakie losy czekają go dalej?

Kilka ostatnich dni przebiegało dość intensywnie w świecie kryptowalut. Kurs bitcoina zgodnie z naszymi prognozami z poprzedniej analizy przebił 10 tys. dolarów i kontynuuje dalsze wzrosty, a mimo to jego dominacja  na rynku walut cyfrowych spada. Powodem tego spadku są dynamiczne wzrosty cen altcoinów. Większość z nich tylko w ciągu ostatniego tygodnia zanotowała wzrosty na poziomie od 20% do 80%. W szczytowym momencie cena bitcoina dochodziła już do 10,5 tys dolarów (41,1 tys. PLN), po czym w ciągu trzydziestu minut spadła o 400 dolarów ( 1,6 tys. PLN), utrzymując się jednak pięciocyfrową wartość.

Kurs bitcoina w parze do dolara BTC/USD.

Całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut utrzymuje się na poziomie 300 mld. dolarów i od początku nowego roku wzrosła o prawie 37%. Aktualnie wartość ta może lekko skorygować, zanim będą kontynuowane dalsze wzrosty. Wiąże się to czasowym wyhamowaniem tak gwałtownego wzrostu cen z jakim aktualnie mamy do czynienia. Prawdopodobnie nie będzie to długi przystanek, ponieważ wraz ze zbliżającym się halvingiem bitcoina, możemy zauważyć wzmożone zainteresowanie cyfrowymi składnikami aktywów.

Na powyższym wykresie możemy zaobserwować dwuletnią średnią ruchomą - 2year MA (linia zielona) oraz dwuletnią średnią ruchomą przemnożoną przez pięć.

Co nam jednak mówią te wartości? Okresy, w których wykres znajduje się pod zieloną linią historycznie okazywały się wyjątkowo dobre do tego, by zainwestować w bitcoina i przynosiły ogromne zwroty. Zazwyczaj był to okres na kilka-kilkanaście miesięcy przed halvingiem bitcoina. Jeśli wykres przebijał czerwoną linię - oznaczało to, że jesteśmy w bardzo dobrym momencie do zrealizowania zysku. Sprzedanie swoich bitcoinów, w chwili gdy została ona przebita często okazywało się jednym z lepszych momentów - zanim odwrócił się trend związany z kursem bitcoina. Na przełomie nowego roku wykres ten wskazywał, że byliśmy jeszcze minimalnie "pod kreską".

Indeks nastrojów rynkowych

Jak widzimy, w dniu 15 lutego 2020 roku indeks ten zaczyna coraz bardziej przeważać w prawą stronę. Oznacza to, że zainteresowanie rynkiem walut cyfrowych jest coraz większe - co wiąże się z rosnącymi cenami większości aktywów. Widzimy jeszcze większy optymizm, niż w ubiegłym tygodniu. Od tego czasu nie obserwowaliśmy żadnej dużej korekty, co przełożyło się bezpośrednio na podbudowanie nastrojów, zwłaszcza u nowych inwestorów na rynku.

Latest Crypto Fear & Greed Index

 

 

 

Bitcoina oraz litecoina możesz kupić w naszym kantorze kantorbitcoin.pl:

Kurs bitcoina możesz śledzić w naszym archiwum cenowym, które dostępne jest tutaj.

Powyższy tekst jest subiektywną opinią autora i nie stanowi porady inwestycyjnej, dlatego ani w całości, ani żadna jego część nie powinna być interpretowana jako rekomendacja w zakresie inwestycji na rynku kryptowalut czy rynkach finansowych.

 

Powiązane

Na co zwrócić szczególną uwagę tworząc kryptowalutowe portfolio?

W jakich krajach najwięcej osób posiada kryptowaluty?

» więcej artykułów